juureravi

Juureravi

Juureravi – endodontia on tuletatud kreeka keelest ja tähendab hamba sisemust. Endodontiline ravi on seega hamba sisemuse ravi. Selleks, et aru saada, mis on endodontiline ravi, tuleb tunda hamba ehitust: hamba sees, emaili ja dentiini all, asub pehme kude – hambapulp. Pulp koosneb veresoontest, närvikiududest ja sidekoest, ulatub hambakrooni ülemisest osast juuretippudeni ning on seotud juurt ümbritsevate kudedega. Pulp vastutab hamba kasvu ja arengu eest. Kui hammas on lõpuni arenenud, saab ta hakkama ka ilma pulbita, kuna toitained jõuavad hambani ka teda ümbritsevatest kudedest.

Miks vajame juureravi

Endodontia osutub vajalikuks, kui hambapulbis tekib põletik. Selle tekkepõhjuseks võib olla sügav kaaries, korduvaltravitud hammas, hamba vigastus, mõrad. Juhul kui trauma tõttu ei teki hamba vigastust või nähtavat mõra, võib hambanärv olla kahjustatud. Kui me jätame selle hamba  ravita, võib ta hakata  valutama. Aja jooksul levib põletik üle juuretipu ning on oht turse ehk abstsessi tekkeks, mis on nähtav hammast ümbritseval igemel või isegi näol

Hamba ülesehitus

Kuidas ma tean, et hammas vajab endodontilist ravi

Hammas võib vajada endodontilist ravi, kui ta valutab, on võrreldes varasemaga pikemalt/tugevamalt tundlik külmale/kuumale, on hell katsumisel või mälumisel, on muutnud värvi. Ravivajadusele võib viidata ka hammast ümbritsevate kudede tundlikkus või turse.  On võimalik, et sümptomid puuduvad, aga hammas vajab ravi. Soovitame aasta peale viimast ravi tulla kordusvisiidile, et arst saaks üle kontrollida ja ennetada tulevikus tekkivaid üllatusi.

Mis saab peale juureravi

Kui hambal on endodontiline ravi pooleli või hammas pole veel lõplikult taastatud, tuleb vältida ravitava hambaga mälumist või hammustamist. Hammas võib kergelt murduda. Samuti on oluline hoolitseda oma suuhügieeni eest. Enamik juureravitud hammastest peab vastu sama kaua kui terved või täidistega hambad, mille hambanärv pole kahjustunud. On võimalik, et juureravitud hammas ei parane ning valu püsib. Samuti võib hammas muutuda tundlikuks kuid või aastaid pärast edukat ravi. Sellisel juhul võib juureravi ümberravi hamba “päästa”.

Broneeri aeg

Juureravi instrumendid

Rohkem infot juureravi kohta leiate siit

 

Call Now Button